Muzeum Miedzi proponuje książki na prezent gwiazdkowy - lca.pl
Zamknij

Muzeum Miedzi proponuje książki na prezent gwiazdkowy

21:30, 19.12.2016 ok. 2 min. czytania
Skomentuj

Jeśli nie masz jeszcze pomysłu na prezent, wstąp do Muzeum Miedzi. Znajdziesz tam książki o historii Legnicy. Poznasz ciekawe losy jej zabytków i dawnych mieszkańców. Książki będą doskonałym prezentem.


Książkowe unikaty z Muzeum Miedzi- FOTO:materiały prasowe

Muzeum oferuje bogatą ofertę unikatowych wydawnictw w przystępnej cenie. To prawdziwa okazja. Na pewno każda z proponowanych książek będzie doskonałym prezentem pod choinkę.

Przemysław Wiszewski „Henryki Pobożny, biografia polityczna”. Przemysław Wiszewski jest autorem ponad 120 publikacji naukowych, w tym sześciu monografii książkowych i redaktorem dziesięciu zbiorów studiów. Jego badania dotyczą między innymi zagadnień związanych z historią Śląska od średniowiecza po współczesność.
Autor biografii pisze, że „obraz dziejów księcia kształtował się w cieniu opowieści o świętości jego matki…krok za krokiem stawał się cieniem swoich rodziców. Mogło być inaczej gdyby stał się patronem walk Zachodu z Tatarami”. Henryk Pobożny przeszedł do historii jako bohater oddający życie za ojczyznę i wiarę chrześcijańską. Czy warto ten wizerunek burzyć? - pyta autor książki.

Jacek Witkowski ” Gotycki ołtarz główny kościoła Świętych Piotra i Pawła w Legnicy” Jest to pierwsza tak obszerna monografia gotyckiego ołtarza z kościoła Św. Piotra i Pawła, a także jedyna kompletna publikacja wszystkich zachowanych fragmentów tego niewątpliwie najwspanialszego zabytku legnickiego. Niniejsza publikacji ukazała się w przededniu wizyty w Legnicy Ojca Świętego Jana Pawła II, który w 1992 roku ustanowił kościół Świętych Piotra i Pawła katedrą nowo utworzonej diecezji legnickiej.

Marcin Makuch - „Legnica w kolorze Miedzi”, to efektowna publikacja z okazji 60-lecia istnienia Huty Miedzi Legnica. Szczególnie interesująca dla ludzi związanych z tym największym w mieście zakładem pracy, pełna ciekawych zdjęć, danych i dokumentów. Opowiada także o procesie wytopu tego cennego metalu i historii metalurgii na ziemiach polskich.

Tomasz Stolarczyk, Justyna Baron - „Osada kultury pól popielnicowych w Grzybianach koło Legnicy". Książka opowiada o pozostałościach odkrytej tuż przed wojną i badanej przez kolejne dekady drewnianej osady sprzed trzech tysięcy lat. Znalezione nad Jeziorem Koskowickim przedmioty codziennego użytku można obecnie oglądać w Muzeum Miedzi. Publikacja wraz z dołączoną płytą pokazuje, dlaczego w związku z tą czasową wystawą „Dolnośląski Biskupin” wzbudził zainteresowanie ogólnopolskich mediów.

Książki można zakupić w Muzeum Miedzi.

(LS(lca.pl))

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%