REKLAMA
Lca.pl » Kulturalia » Pozostałe

2022-06-12 18:52:28 - Autor: LS(lca.pl)
„Historia Biblii” czyli ekspozycja prezentująca historię Pisma Świętego
Prelekcja o kulturze żydowskiej i historii Biblii poprzedziła wernisaż wystawy „Historia Biblii”, którą można zobaczyć w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym przy ulicy Jordana. W ramach spotkania z kulturą żydowską uczestnicy poznać mogli żydowskie tradycje, skosztować tradycyjnych potraw.
REKLAMA


Spotkanie z kulturą żydowską
Foto: Piotr Florek (lca.pl)

Dariusz Wysocki
Foto: Piotr Florek (lca.pl)
Wystawa „Historia Biblii”, to zbiór reprintów i faksymiliów eksponatów, które przedstawiają historię powstania tej Księgi od kamiennych tablic po zapis cyfrowy. Historię 3,5 tysiąca lat burzliwych dziejów, aż do współczesnych polskich przekładów mieli okazję poznać uczestnicy otwarcia wystawy.

- Chcemy zwrócić uwagę na historię, bo historia to w pewnym sensie nasza matka, którą z perspektywy wydarzeń możemy nazwać najlepszą nauczycielka. A że lubi się powtarzać, warto spojrzeć wstecz, popatrzeć, jakie błędy popełniali inni i wystrzegać się ich. Biblia przestrzega najbardziej przed ludzką pychą, pożądliwością oczu, miłością pieniędzy. To, co dzisiaj często kreuje świat, powodowania zawiści, a nawet dominowania jednego narodu nad drugim – mówi Dariusz Wysocki, prezes Fundacji „12 Godzin”, współorganizator wydarzenia.

- ”Warunki są tylko warunkami, a człowiek jest aż człowiekiem” napisała Maria Dąbrowska. Wartość poznania, kim jesteśmy wypływa najbardziej z Biblii – dodaje Dariusz Wysocki.

 Intencją inicjatywy jest wskazanie połączenia dwóch kultur, relacji dziedzictwa i odpowiedzialności, a beneficjentem ma być legnicki cmentarz żydowski, który wymaga renowacji i remontu. Wernisaż rozpocznie się o godzinie 16:00. Podczas imprezy sprzedawane będą cegiełki na renowację zabytkowego domu pogrzebowego w Legnicy.

Wystawę będzie można zwiedzać za darmo do 15 czerwca w Sali Teatralnej Szkolnego Schroniska Młodzieżowego przy ul. Jordana 17 w godzinach od 9:00 do 14:00 i od 16:00 do 18:00.
W dniu 18 czerwca o godzinie16:00 cykl spotkań zostanie uwieńczony wieczorem pieśni polsko-żydowskiej z promocją audiobooka zatytułowanego „Oczekiwali miasta”.
Spotkanie z kulturą żydowską
Foto: Piotr Florek (lca.pl)

Spotkanie z kulturą żydowską
Foto: Piotr Florek (lca.pl)

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia? Opisz je i podziel się swoją wiedzą z innymi. Nakręciłeś film, lub zrobiłeś zdjęcie? Przyślij do nas, niech legniczanie zobaczą to, czego byłeś świadkiem.
500 197 963 – zadzwoń do nas lub wyślij sms-a, mms-a.
Zdjęcia i filmy Waszego autorstwa wysyłać można także na adres kontakt@lca.pl

Podziel się:

Brak komentarzy. Dodaj swój komentarz
REKLAMA
PRZECZYTAJ TAKŻE
Legnica -
„La Bombe”, czyli jak skutecznie odbudować małżeństwo
Legnica -
LBP zaprasza na monodram Zbigniewa Walerysia
Legnica -
Muzeum Miedzi zaprasza na „Wtorek Muzyczny”
Legnica -
Małgorzata Ostrowska w Dniu Kobiet wystąpi w hotelu Sękowski
REKLAMA
Legnica -
„Kopernik” po koncercie G.M.W. i przed party fanów Depeche Mode
Legnica -
Świat się zmienia, a oni nadal rozśmieszają
Legnica -
Konkurs! Mamy biety na występ Kabaretu Skeczów Męczących
Legnica -
Wernisaż i ImproShow, czyli kulturalny piątek z SDK „Atrium”
Legnica -
Kabaret Skeczów Męczących w Legnicy świętuje 20. urodziny
Legnica -
Poznaliśmy tegorocznych laureatów Dziecięcego Festiwalu Kolęd i Pastorałek
PORTAL LCA.PL
O firmie | Praca | Kontakt | Regulamin
59-220 Legnica, Wjazdowa 6
tel: +48 500 197 963
e-mail: redakcja@lca.pl